Muhammed Ali Sözleri
Muhammed Ali Sözleri

Muhammed Ali Sözleri

Muhammed Ali Biyografisi, Muhammed Ali’nin Hayatı Kısaca, Muhammed Ali Sözleri Kısa, Muhammed Ali Sözleri Damar, Muhammed Ali Sözleri Kapak, Muhammed Ali Sözleri Anlamlı, Muhammed Ali Sözleri Efsane

Biz size bu sayfada dünyaya gelmiş geçmiş en iyi boksörden güzel sözler hazır ettik. Bu sayfada yer alan bu güzel ve anlamlı Muhammed Ali sözlerini kısa mesajla yollayın ya da sosyal medyada paylaşın tercih sizin ne yapmak isterseniz onu yapın. Ayrıca sayfamızda Muhammed Ali’nin kısaca hayatını ve biyografisini de bulabilirsiniz.

MUHAMMED ALİ SÖZLERİ

Ben boksun Elvis’iyim.

Sporda başarı çalışmaktan öte istemekle olur.

Kelebek gibi uçarım, arı gibi sokarım.

Vietnamlılar bana hiçbir kötülük yapmadılar ki onlarla savaşayım.

Aklım kesiyorsa ve yüreğim inanıyorsa, başarabilirim.

Seni tüketen, önündeki tırmanılacak dağlar değil, ayakkabındaki çakıl taşıdır.

Beni dövmeyi hayal ediyorsan, en iyisi o rüyadan uyan ve özür dile.

demek değildir. İnsanı takip eden gölgeden öte hiçbir önemi yoktur.

Önyargı karanlıkta kalmış olmaktan kaynaklanır. Gün ışığı onu arındırır.

Keşke insanlar herkesi, beni sevdikleri gibi sevselerdi. Dünya çok daha güzel bir yer olurdu.

Birçok siyah insanın başı dertte. Ama onlar özgür olmadıkça ben de özgür olamam.

Alt tarafı bu da bir iş. Otlar büyür, kuşlar uçar, dalgalar kumları yalar. Ben de insanları döverim.

Dünyayı 20’sinde de 50’sinde de aynı gören adam, 30 yılını boşa harcamış demektir!

Büyük bir şampiyon olmak için en iyi olduğuna inanmalısın. Öyle olmasan bile öyle gibi davranmalısın.

Bir hayatımız var, yakında geçmişte kalacak; yalnızca Allah için yaptıklarımız sonsuza dek kalacak.

O kadar hızlıyım ki odamda ışığı söndürmeye kalktığımda ışık sönmeden oturduğum yere döne biliyorum.

Şampiyonlar salonlardan çıkmaz. Şampiyonlar içlerinde tutku, hayal ve amaç olan insanlardan çıkar.

Eğer benimle dövüşeceksen, hızlı ve dayanıklı olmalısın ama asıl olarak sigortan en sağlamından olmalı.

Gencim, yakışıklıyım, hızlıyım, sevimliyim ve yenilmezim! Ağır siklet dünya şampiyonu olduğu sırada.

Çalışmanın her saniyesinden nefret ediyordum ama kendime hep Dayan! diyordum. Bugün çalış acağım ve ömrümün sonuna kadar bir şampiyon olarak yaşayacağım.

Tek yapabileceğim doğruluk ve dürüstlük için dövüşmek. Hiç kimseyi kurtaramam. Süpermen bir bilim kurgu karakteri, ama ben gerçeğim.

Bir maç öncesi röportajında kendisine sürekli eski ismiyle Cassius Clay hitap eden rakibi Ernie Terrel’a, maç içinde attığı her yumruktan sonra böyle seslenmiştir. Benim adım ne?! Benim adım ne, seni aptal?!

Ben Amerika’yım. Tanımadığınız yönüyüm onun. Alışın bana. Siyah, özgüvenli, kendinden emin… Benim adım bu, sizin değil. Benim dinim, sizin değil. Benim amaçlarım, sizin değil. Alışın bana.

Louisville’de insanlar hala pis zenci diye çağırılıp köpek muamelesi görüyorken ve en basit haklarından bile mahrumken benden üzerime bir üniforma geçirip 10000 mil ötedeki bir ülkede bomba atıp kurşun sıkmamı nasıl beklerler? Hayır 10000 mil öteye gidip beyaz köle efendilerinin beyaz olmayan başka bir millet üzerine baskı kurmalarına, onları öldürmelerine, evlerini yakmalarına yardımcı olmayacağım. Gün böyle kötü işlerin sona ermesinin günüdür. Böyle bir tavır içinde bulunmanın bana milyonlarca dolara mal olacağını söylediler. Ama daha önce de söyledim ve yine söylüyorum. Benim halkımın gerçek düşmanı burada, Amerika’da. Kendi özgürlüğü, kendi adaleti ve eşitlik için savaşan o insanları köleleştirmede kullanılan bir maşa olmayacağım. Dinimi, halkımı ve kendimi küçük düşüremem. Eğer bu savaşın benim 22 milyonluk halkıma özgürlük ve eşitlik getireceğini düşünseydim kendim gidip orduya katılırdım. Kendi inandığım değerler için direniyorum. Kaybedecek hiçbir şeyim yok. Beni hapse atacaklarmış, ne olmuş sanki? Zaten 400 yıldır hapisteyiz.

Şampiyon olduğum zaman, eski kot pantolonumu üzerime geçirip, eski bir şapka takıp, sakal bırakarak, beni kimsenin tanımadığı bir kasabanın sokaklarında yürüyüşe çıkacağım ve beni, sadece ben olduğum için sevecek bir insan bulana kadar da yürüyeceğim. Bulduğumda da onu 1 milyon dolarlık arazime py643.com tepeden bakan 250 bin dolarlık evime götürüp, Cadillac arabalarımı, havanın yağmurlu olduğu günlerde kullandığım kapalı havuzumu göstereceğim ve ona ‘işte bunların hepsi senin, çünkü beni ben olduğum için seviyorsun’ diyeceğim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here