Sayfa İçeriği: Dostluk Sözleri Mevlana, Dostluk Sözleri Anlamlı, Dostluk Sözleri Damar, Dostluk Sözleri Uzun, Dostluk Sözleri Kısa, Dostluk Sözleri Etkileyici

En anlamlı sözlerin sitesinde size bu sayfada da en damar dostluk sözleri hazır ettik. Bu dostluk sözlerini en yakın dostunuza kısa mesajla yollayın ya da sosyal medyada paylaşın tercih sizin ne yapmak isterseniz onu yapın.

EN ANLAMLI DOSTLUK SÖZLERİ


Dost; göze sezdirmeden gözyaşı silendir.


Dostum sen benim seçebildiğim kardeşimsin.

Ey arkadaş sen ne güzel bir dostsun Allah seni başımdan eksik etmesin.

Dost düğünde halaya, ölümde tabuta omuz verendir.

Dostum için ölürüm ben ölecek bir dost bulabilirsem eğer. Anladın mı?

Gerçek dostlar mum gibidir. Her yer aydınlıkken belli olmazlar.

Dostların sıkıntıda iken onları mutlu oldukları zamankinden daha çok ara.

Gerçek dostlar yıldızlar gibidir karanlık çökünce ortaya çıkarlar.

Neredesin, yanan alnımı müşfik avuçlarında dinlendirecek meçhul arkadaş.

Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.

Dostluk unutulmayacak kadar güzel, ender insanlarla yaşanacak kadar özeldir.

Tanrım, beni dostlarıma karşı koru, kendimi düşmanlarıma karşı korurum.

Dostluk iki nehir arasında akan nehir gibidir. Gittiği yeri de temizler geldiği yeri de.

Dostluk illa yan yana diz dize olmak değildir. Asıl can cana kalp kalbe olmaktır.

Arkadaşını yalnızken ikaz et, başkalarının yanında öv. Kardeşimden ötesin can dostum.

Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.

İyi insanlarla arkadaş olunuz. Kötü kimseyle arkadaşlık etmektense, yalnız olmak evladır.

Birbirimizin küçük kusurlarını görmezsek arkadaşlıktan bir şey anlayamayız.

Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.

Gerçek dostlar menfaatleri bitene kadar değil yürekleri yetene kadar sizi sevenlerdir.

Gerçek dost yanlış yaptığında seni uyaran sonrasında ise koruyan kişidir. Yaptığın yanlışı herkese duyuran değil.

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene…

Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissettiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz.

Ey gönül bir sürü dostunun yanında elbet ki düşmanların da olacak. Ama imtihan bunca düşmanın varken seni dostun vuracak.

Sıradan bir arkadaş sizi asla ağlarken görmez. Gerçek arkadaşın omuzları sizin gözyaşlarınızdan sırılsıklam olmuştur.

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya boyu bir ders…

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve dostun için ateşe atılmaksa dünya durana dek dostumsun.

Gülmek senin tutkun olsun eğer bir gün ağlarsan o da sevinçten olsun bugünün dünden yarın da bugünden güzel olsun. Canım arkadaşım!

Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi yüreğimiz darağacı ndayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki dost olduğunda yüzün kızarmasın.

Duygular vardır anlatılamayan sevgiler vardır kalplere sığmayan dostluklar vardır hiç bir şekilde yıkılmayan bazı insanlar vardır asla unutulmayan.

Acıların bir kum tanesi kadar küçük, mutlulukların nisan yağmuru kadar bol olsun. Hayatta bir kere ağlarsan o da mutluluktan olsun dostum.

Arkadaşlık ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve arkadaşın için ateşe atılmaksa dünya durana dek arkadaşımsın.

Üç çeşit dost vardır: 1. Gıda gibidir her gün onu ararsın; 2. İlaç gibidir, bazen ihtiyaç duyduğunda arasın; 3. Hastalık gibidir o seni bulur.

Bu zamanda az dostun olsun daha iyi. Herkesle uzaktan beş edip geçmeli, can gözünü açınca görüyor ki insan; en büyük düşmanıymış en çok güvendiği.

Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz. Canım Arkadaşım!

Git rüzgâr dostuma onu nasıl sevdiğimi anlat mutluysa usulca gel yanıma mutsuzsa dostun her zaman yanında diye fısılda kulağına unutmasın yüreğim daima onunla.

Arkadaş vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz arkadaşlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Fedakâr olan insan, gönülden sevendir. Yürekli olan insan, kendini bilendir. Umutlu olan insan, yaşamı sevendir. Unutmayan bir arkadaş ise uğrunda ölmeye değendir.

Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostluğumuz deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin. Terk edenden py643.com alınacak en büyük intikam, ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

Güzel günlerde de kötü günlerde de hep yanımda olan benim canım arkadaşım. Sen beni hiç yalnız bırakmadın hep yanımda olduğun için sen benim arkadaşım, dostum, kardeşim oldun.

Gülerken herkes eşlik eder ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

Kardeşini seçemiyorsun diyorlar yanlış. Dostlarımız bizim seçebildiğimiz kardeşlerimizdir. Sen benim en sevdiğim kardeşimsin. Allah bizi hiç ayırmasın en yakın arkadaşım dostum kardeşim. Seni çok seviyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here